Pożyczaj bez BIK

Województwo podlaskie kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych oraz przyrodniczych. Natura nie oszczędziła sobie pracy, aby ten region Polski był wyjątkowy. Dlatego właśnie warto przybliżyć sobie historię, kulturę oraz atrakcje poszczególnych miast należących do województwa podlaskiego.

Białystok. Miasto jest dobrze znane każdemu mieszkańcowi Podlasia ze względu na pełniącą przez niego funkcję stolicy tego województwa. Z miastem wiąże się kilka interesujących ciekawostek. Warto na początku wspomnieć o tym, iż Białystok znajduje się na siedmiu wzgórzach, podobnie jak Rzym. Być może to jest powodem do zamieszkania w tym mieście, gdyż Białystok jest jednym z z najbardziej zaludnionych miast w Polsce.

Suwałki są idealnym miejscem dla turystów. Istnieje tu bowiem między innymi Wigierski Park Narodowy oraz Suwalski Park Krajobrazowy. Miasto oraz jego okolice są rajem dla osób uprawiających turystykę wodną, pieszą czy rowerową. Do wypoczynku w tym mieście zachęcają liczne gospodarstwa agroturystyczne, które w ciągu całego roku chętnie są gotowi przyjąć gości.

Łomża. W tym mieście istnieje wiele przepięknych budowli architektonicznych. Niektóre z nich to Katedra św. Michała powstała w XVI wieku, Kościół i klasztor Ojców Kapucynów przedstawiający styl baroku toskańskiego czy Zespół klasztorny Sióstr Benedyktynek.

 

 

Augustów. Z tym miastem związanych jest wiele znanych osobistości będących częścią świata muzyki, sztuki czy sportu. A są to między innymi Maria Koterbska-piosenkarka, Zbigniew Herbert-pisarz i poeta, Janusz Laskowski-piosenkarz oraz kompozytor, Ignacy Mościcki-postać historyczna czy Piotr Markiewicz-kajakarz, medalista olimpijski.

Bielsk Podlaski. W mieście istnieje znane Grodzisko, które stanowi pozostałość po grodzie lub osadzie obronnej w postaci kolistego, wielobocznego wzniesienia. Grodzisko pochodzi z epoki brązu lub wczesnej epoki żelaza.

 

 

Zambrów. Skąd wzięła się nazwa miasta i co ona oznacza? Nazwa ta swój początek bierze od staropolskiego rzeczownika „ząbr” oznaczający miejsce pobytu żubrów. Stąd także w herbie Zambrowa widnieje wizerunek głowy żubra.

Grajewo. Miasto leży na pograniczu Podlasia, Mazur oraz Kurpiowszczyzny. W mieście istnieje wiele atrakcji turystycznych, a bliskość do Biebrzańskiego Parku Narodowego przyciąga wielu turystów.

Hajnówka. Niewiele osób wie, że to właśnie z 22 tysięcznej Hajnówki pochodzi znany polski aktor Przemysław Sadowski. Artysta znany jest gównie z ról w serialach takich jak „Samo Życie”, „Fala Zbrodni”, „Londyńczycy”, czy „Przyjaciółki”.

Sokółka. Miasto jest bardzo dobrze znane z cudu eucharystycznego, jaki się wydarzył w 2008 roku w kościele św. Antoniego. Podczas Eucharystii, kapłan dokonując tradycyjnego obrzędu, dokonał odkrycia, iż komunikant pozostawiony do rozpuszczenia, nosi ślady fragmentu mięśnia ludzkiego w stanie agonii.

Łapy. Intrygująca nazwa tego miasta jest pochodzenia mazowieckiego i pierwotnie określała przydomek rodu, który to założył swoją osadę nad rzeką Narwią. Legenda nazwy wiąże się ze szlachcicem Łappą, który to osiadł się w tym miejscu w czasie kolonizacji mazowieckiej.

Siemiatycze. Miasto jest ośrodkiem wielu cennych zabytków architektonicznych. Głównymi z nich są Kościół parafialny Wniebowzięcia NMP wzniesiony w XV wieku, Klasztor misjonarzy z okresu późno barokowego, Cerkiew Prawosławna pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a także Kaplica cmentarna ewangelicko-augsburska oraz Ruiny zespołu zakładu kaflarskiego z końca XIX wieku.
Wasilków. W mieście znajduje się wiele atrakcji, jednak jedną z głównych jest tutejszy Jurajski Park Dinozaurów „Muzeum Dziejów Ziemi”. Jest to miejsce idealne zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Miejsce daje możliwość przeniesienia się w czasie o miliony lat w ciągu kilku chwil.

Kolno. To miasto także kryje w sobie wiele ciekawych budynków zabytkowych, o których warto wspomnieć. Są to choćby kościół parafialny pw. św. Anny pochodzący z pierwszej połowy XIX wieku, cmentarz rzymskokatolicki z początku XIX wieku oraz Cmentarz żydowski z pierwszej połowy XIX wieku.

Mońki. Nawet tak niewielkie miasto jak to, może być znane. A to ze względu na osoby, które są związane z Mońkami, a są to między innymi historyk i krytyk literatury-Maria Janion, poeta Józef Grochowski, lekkoatleta Jacek Roszko oraz były piłkarz ekstraklasy Leszek Zawadzki.

Województwo podlaskie jest bardzo specyficzne ale również piękne. Natura bardzo się postarała, aby nadać temu miejscu wyjątkowy charakter. Warto odwiedzić tą malowniczą krainę. Jednak na takie wypady niezbędna jest gotówka, dlatego w miastach należących do Podlasia istnieje możliwość wzięcia prywatnejpożyczki lub kredytu bez BIK. Masz szanse otrzymać wsparcie finansowe nawet w wysokości 10 tysięcy złotych bez zabezpieczenia. Wystarczy jedynie dowód osobisty oraz zaświadczenie potwierdzające stałe źródło dochodu. Jeżeli jednak potrzebujesz większej kwoty, możesz ubiegać się o kredyty pod zastaw na bardzo dogodnych warunkach. Skontaktuj się z nami, a nasi doradcy przygotują dla Ciebie elastyczną ofertę, która uwzględni Twoje możliwości finansowe oraz oczekiwania. Od lat pomagamy różnym osobom. Tobie także możemy udzielić wsparcia finansowego. Bez BIK, bez poręczenia osób trzecich, bez wysokiej zdolności kredytowej. Zgłoś się do naszego doradcy z działu pożyczkowego w celu ustalenia warunków umowy. Nie zwlekaj i pozwól sobie pomóc. Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania pożyczki pozabankowej. Zadzwoń 517 781 011

Szybki kontakt!
+
Wyślij!