Pożyczaj bez BIK

Województwo Śląskie znajduje się w południowo-zachodniej Polsce. Jest ono dość specyficzne, gdyż jest jedynym województwem w Polsce, które posiada więcej miast na prawach powiatu, niż samych powiatów. Śląsk posiada bogatą tradycje kulturową. Przez lata kształtowała się tu kultura i obyczaje powiązanych ze sobą narodowości w tym niemieckiej, czeskiej oraz żydowskiej. Tak ciekawa mieszkania kulturowa mogła powstać tylko na Śląsku.

Katowice są głównym miastem Śląska. Ale to nie jedyna atrakcja tego województwa. Katowie bowiem, znane są z Katowickiego Spodka. Jest to bardzo znane miejsce, ze względu na masowe imprezy, które się tam odbywają. Katowicki Spodek ma wygląd… spodka. Podobno nazwa jest na cześć kosmicznego talerza, który wylądował na Ziemi w przeszłości.

Częstochowa. Jeżeli ktoś zdecyduje się na wycieczkę do Częstochowy, to głównie ze względu na Jasną Górę. Co roku miejsce to odwiedza miliony pielgrzymów z kraju i ze świata. Zwłaszcza w miesiącu sierpniu wiele osób przybywa na Jasną Górę z intencjami oraz dziękczynieniem.

Sosnowiec. Ciekawostką tego miasta jest fakt, iż podczas I i II zaboru Sosnowiec formalnie był państwem wolnym, mimo iż jego obszar stanowił pogranicze województwa krakowskiego oraz obszaru należącego bezpośrednio do Prus. A co więcej w czasie II zaboru, miasto dookoła było otoczone armią pruską, jednak nikt nie pokusił się, aby zając sam Sosnowiec. Chodzą pogłoski, że po prostu Sosnowca nie chciało żadne wrogie państwo …

Gliwice. W tym mieście istnieją dowody na istnienie wampirów. A wszystko przez znalezisko w postaci cmentarza wampirów. Archeolodzy dokonali tego przełomowego odkrycia jakiś czas temu. Dowody świadczące, iż w Gliwicach istniały wampiry są jednoznaczne. Jednak warto mieć nadzieje, iż nie powrócą one więcej do Gliwic i nie będą nękać tutejszych mieszkańców.

Zabrze. Miasto kryje w sobie wiele obiektów zabytkowych. Warto zwrócić uwagę chociaż na kilka z nich. Na uwagę zasługuje neromański Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła z XIX wieku, Kościół pw. św. Anny wzniesiony w latach 1897-1900 czy neogotycka kaplica Najświętszej Marii Panny. Innymi zabytkami w tym mieście są np. wieża ciśnień zbudowana w stylu ekspresjonistycznym oraz Wieża wodociągowa z około 1910 roku.

Bielsko-Biała. Z tym miastem związanych jest wiele znanych postaci. A są to między innymi: aktorka Barbara Bursztynowicz, wokalistka Dominika Gawęda, poeta Wincenty Faber, artysta-malarz Kazimierz Kopczyński, a także aktor filmowy Jacek Koman, polityk Jan Berger oraz poeta Jan kupiec. To tylko niewielka część osób, które są związane z tym miastem.

Bytom. W tym mieście nieprzerwanie od ponad 150 lat istnieje czynna kolejka wąskotorowa. Jej pierwsze odcinki powstały w 1853 roku. Dziś, trasa kolejki liczy 21 kilometrów, a swój kurs prowadzi na trasie Bytom-Tarnowskie Góry.

Ruda Śląska. To właśnie w tym mieście istnieje Muzeum Miejsce im. Maksymiliana Chroboka. Miejsce to powstało stosunkowo niedawno, bo w 1990 roku. Siedzibę muzeum stanowi XX-wieczny budynek dawnej szkoły, który pełni jednocześnie funkcję gminnego ratusza.

Rybnik. Intrygująca nazwa miasta wywodzi się z z faktu, iż tutejsi mieszkańcy w przeszłości żyli głównie z rybactwa. W języku śląskim oraz czeskim słowo „rybnik” oznacza staw rybny.

Tychy. „Historia Współczesna”-to tytuł filmu obyczajowego zrealizowanego właśnie w tym mieście w 1960 roku. Reżyserem filmu jest Wanda Jakubowska polska reżyserka filmowa i scenarzystka urodzona w 1907 roku w Warszawie.

Dąbrowa Górnicza. W tym mieście urodziło się wielu znanych Polaków ze świata sztuki, muzyki czy sportu. Najbardziej znani to Dawid Podsiadło-wokalista, Zygmunt Różycki-poeta, Leszek Gajdziński-olimpijczyk, czy Mariusz Kalaga -muzyk i wokalista pop i country, członek zespołu Gang Marcela.

Chorzów. Jednym z głównych obiektów tego miasta jest Planetarium. Znajduje się ono w Parku Śląskim, który mieści się na pograniczu Chorzowa, Katowic oraz Siemianowic Śląskich.

Jaworzno. Najwyższy komin w Polsce, najdłuższa nazwa ronda w kraju, największy witraż w Europie. Jaworzno słynie ze wszystkiego, co jest „naj”. Tak więc Jaworzno, jak każde inne miasto ma się czym poszczycić, warto więc znaleźć chwilę i zajrzeć do tego miasta.

Jastrzębie-Zdrój. W tym mieście istnieje wiele ciekawych miejsc od zwiedzania. Ciekawym obiektem jest tu choćby XIX wieczny Park Zdrojowy im. Mikołaja Witczaka. Park ten zajmuje teren o powierzchni 18 ha i należy do największych parków na Śląsku.

Mysłowice. Z tego miasta pochodzi popularny muzyk i członek zespołu Myslovitz- Artur Rojek. Artysta otrzymał wiele nagród muzycznych. Jednak Artur zanim rozpoczął karierę muzyczną, pracował w jednej ze szkół podstawowych w Mysłowicach jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Siemianowice-Śląskie. Miasto jest bogate w wiele cennych budowli zabytkowych. Istnieje tu choćby Pałacyk Romantyczny z XIX wieku , Kościół pw. św. Krzyża z XIX wieku, Figura św. Jana Nepomucena czy Spichlerz wzniesiony w XVIII wieku przez hrabiego Henckela von Donnersmarcka.

Żory. W mieście znajduje się wiele zabytków uznanych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa. Jednym z ważniejszych obiektów jest Kościół Świętych Apostołów Filipa i Jakuba wzniesiony w XV wieku. Budowla posiada styl gotycki. Jest to najstarszy kościół farny w tym mieście.

Piekary Śląskie. Kopiec Wyzwolenia, to najwyższy punkt w Piekarach Śląskich. Powstał on w latach 1932-1937 ku czci rocznicy przemarszu husarii polskiej króla Jana III Sobieskiego po Wiedeń oraz 15 rocznicy przyłączenia Śląska do Polski. Ze szczytu kopca wyłania się niezwykła panorama miasta. Nic dziwnego, że widok jest niezwykły skoro wysokość kopca mierzy 356m n.p.m

Świętochłowice. W tym mieście początek swojego życia rozpoczęło wiele znanych osób ze świata teatru, filmu, sztuki oraz sportu. A są to między innymi Joanna Bartel-aktorka, Max Fleischer- malarz, Jerzy Kasalik- piłkarz a także Bogdan Musiol- złoty medalista olimpijski, Krzysztof Hanke- aktor, satyryk i Grażyna Bakuła- aktorka.

Będzin. Istniejący tu Królewski Zamek jest wizytówką Będzina. Powstał on za sprawą Kazimierza Wielkiego w czasach Średniowiecza. Budowla w przeszłości miała charakter obronny przed wrogami. Do dziś zachowała się w bardzo dobrym stanie. Wato zwiedzić to miejsce zaglądając do Będzina.

Wszystkie miasta należące do województwa śląskiego kryją jakąś wyjątkową historię, dlatego warto zajrzeć tu na chwilę lub pozostać na dłużej. Jeżeli już zdecydujesz się pozostać tu na dłużej, a będziesz w potrzebie finansowej, skorzystaj z prywatnych pożyczek pozabankowych. Taki rodzaj wsparcia jest dostępny dla każdego ze względu na brak weryfikacji Klienta w Biurze Informacji Kredytowej czy Krajowym Rejestrze Długów. Brak wygórowanych formalności znacznie przyśpiesza procedury pożyczkowe, a jest to niezwykle korzystne, gdy potrzebujesz pieniędzy na już. Pożyczki pozabankowe nie wymagają od Ciebie poręczenia osób trzecich czy wysokiej zdolności kredytowej. W zupełności wystarczy stałe źródło dochodu w dowolnej formie. Może być to zarówno emerytura jak i renta. Udzielamy pożyczek także osobom pracującym w oparciu o umowę-zlecenie oraz osobom z egzekucją komorniczą. Na pieniądze czekasz do 48 godzin, a kwotę możesz wykorzystać na dowolny cel. Możesz otrzymać wsparcie nawet w wysokości 10 tysięcy złotych bez zabezpieczenia. Natomiast w przypadku, gdy interesuje Cię większa kwota, weź pożyczkę o wyższej wartości pod zastaw. Elastyczność ofert pozwala na otrzymanie wsparcia każdemu na bardzo korzystnych warunkach. Jesteśmy po to, aby pomagać. Jeżeli więc znalazłeś się w trudnej sytuacji finansowej, zgłoś się do nas po wsparcie gotówkowe, które możesz przeznaczyć na dowolny cel. Możesz więc zabrać rodzinę na wakacje, wyremontować dom lub kupić nowe auto. Zgłoś się do nas, a przygotujemy dla Ciebie elastyczną ofertę skrojoną na Twoje możliwości finansowe, tak aby raty nie stały się ciężarem dla Twojej kieszeni. Zadzwoń do naszego doradcy z działu pożyczkowego i zapytaj o aktualne oferty. Pomogliśmy już wielu osobom, Tobie także jesteśmy w stanie pomóc. Zapraszamy do rozmowy: 517 781 011

Szybki kontakt!
+
Wyślij!